שעון לשחייה | המלצות לתפעול וטיפול נכון | כך נשמור על שעון השחייה שלנו


שעוני שחייה
מותאמים לסביבה בעלת לחות מוגברת וכמובן עמידים למים. עם זאת, חשוב לדעת כיצד לטפל בהם ואילו פעולות עשויות להזיק. מצורפות מספר הנחיות כלליות כדי להאריך את אורך חיי שעון השחייה.


טיפול מיידי בשעון שנרטב והוא אינו עמיד במים

 הכנסה למים של שעון שאינו שעון שחייה (עמיד במים), מסכנת את תקינות השעון. במידה ואכן נרטב, יש להניחו עם הגב כלפי מטה על גבי מקור חום עדין כגון מנורה, רדיאטור או פלטה בטמפרטורה נמוכה. טיפול חירום זה, יכול לתרום באידוי הנוזלים שנכנסו לשעון ולצמצם את מידת הנזק לחלקיו הפנימיים של השעון. במידה ופעולה זו אינה זמינה, רצוי להמשיך ולענוד את השעון. חום הגוף יסייע בחימום ואידוי הנוזלים. ברגע שמתאפשר (מהר ככל הניתן), יש לגשת לשען, כדי שיפתח את השעון, ייבש וינקה אותו. וינסה לשקם כל נזק מים שעשוי לקרות בתוכו.
 

מקלחת עם שעון לשחייה

על אף ששעוני שחייה עמידים במים ואינם מתקלקלים בעת מגע עם מים, וכמובן שלא בעת מקלחת, חומרי הניקוי השונים, אינם מיטיבים איתם. מוצרי קוסמטיקה כגון: שמפו, סבונים ונוזלי ניקוי אחרים, עשויים להזיק לשעוני השחייה לאורך זמן. במידה ונוהגים להתרחץ עם שעון השחייה, חשוב בסיום הרחצה לשטוף אותו במים זורמים.

 
עמידות שעון שחייה בצלילה בבריכה

צלילה בבריכה גורמת לשינוי מיידי בלחץ המופעל על השעון. גם אם זו רק קפיצה למים עמוקים ויציאה מיידית, הלחץ של המים משפיעה על שעון השחייה. פגיעה במים בשל קפיצה, מייצרת שינוי מיידי בלחץ, דבר המאלץ את השעון להתנגד ללחץ ברמה שעשויה להיות מעבר להתנגדות המומלצת. קפיצות וצלילות חוזרות, עשויות להביא את השעון אל מעבר ליכולת ההתנגדות שלו, והמים עשויים לחלחל מבעד לאטמים. יש לשים לב לתקן IPX של שעון השחייה. שעון בתקן IPX7 עומד בלחץ של עד 1 מטר למשך זמן של חצי שעה ו-IPX8 לעומק מעל מטר ללא הגבלת זמן. רב שעוני השחייה הינם בעלי אחד מתקנים אלה. בכל מקרה מומלץ לא להרבות בלחיצות על כפתורי השעון מתחת למים. במשך הזמן אטמי הלחצנים נחלשים ותיתכן חדירה מים בעת הלחיצה.

 
שעוני שחייה בעלי רצועות עור

שעונים בעלי רצועות עור, גם אם הם שעוני שחייה, אינם מותאמים למים. חשיפה של הרצועה ללחות, אור חזק וישיר, מוצרי קוסמטיקה שונים, כלור, מלח ים, שמן או קרם שיזוף, עשויים להכתים את הרצועה ולקלקל אותה. במידה והיה מגע של רצועת העור במים, רצוי לספוג מיד עם מטלית יבשה כדי למזער את הנזק. לרבים מהשעונים עם רצועת עור יש אפשרות לקנות סט חליפי של רצועות מסיליקון ולהחליפן בקלות לפני השחייה.
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק