שעון לבריכה - שעון שחייה לבריכה ולים

שעון לבריכה הוא שעון שחייה הסופר פרמטרים שונים של המשחה ומאפשר לשחיין.ית להתרכז בתרגול. פרמטרים כגון מס בריכות, מרחק, זמן וכו'. לאחר האימון ניתן לראות את המידע ולנתח אותו. חלק משעוני הבריכה תומגים גם בשחייה במים פתוחים, ריצה ועוד ענפי ספורט.


מדוע צריך שעון שחייה לבריכה?

כמעט כל השעונים החדישים והעדכניים כיום, עמידים במים עד לעומק של עד 50 מטר, אך רובם אינם מוגדרים כשעון לבריכה. על מנת ליהנות משעון לבריכה, עמיד, אמין ושיוכל לספק מידע לגבי השחיין.ית ותוצאות אימון השחייה, יש להתמקד בשעונים לבריכה שעוצבו לשחייה. בעלי מבנה עמיד במים ובעלי חיישנים למעקב אחר הנתונים השונים.

המטרה הינה מעקב אחר האימונים בבריכה או במים פתוחים.ואלה הנתונים: קצב השחייה, משך זמן השחייה, מספר הבריכות, מרחק כללי, מספר הנפות ידיים, מספר הקפות, דופק, עצימות האימון, יעילות וניצול אנרגיית הגוף ועוד.
חלק משעוני השחייה בעלי תכונות נוספות לריצה, רכיבת אופניים, חדר כושר ועוד, וחלק משעוני הבריכה מתאימים למעקב רק לשחייה בבריכה. כמובן משרעת המחירים נעה בהתאם.
 
במספר רב של שעוני שחייה לבריכה קיימת הפונקציה להוריד את המידע למחשב או לנייד ולנתח את האימון בצורה גרפית. כך ניתן להסיק מסקנות ולשפר את השחייה.
חלק מהשעונים גם תומכים בריבוי משתמשים. 

כיום מרבית השעונים לבריכה הם למעשה שעונים חכמים עם פונקציות נוספות רבות.

לדוגמה:
  • יכולת ניטור ענפי ספורט שונים. ריצה, רכיבת אופנים, גלישה, חדר כושר ועוד.
  • מד דופק מובנה בשורש כף היד שמאפשר שחייה ללא רצועת דופק ומדידת דופק מדוייקת.
  • נגן מוזיקה המובנה בשעון. בעזרת אוזניות בלוטוס עמידות במים, ניתן לשדר מוזיקה מהשעון ישירות לאוזניות, וליהנות מאימון מגוון יותר.
  • GPS מובנה בשעון ומאפשר שחייה במים פתוחים.
  • חיבור ל-Wi-Fi ו-Bluetooth
  • התראות רבות ומגוונות הניתנות לתכנון
  • מעקב פעילות יומי.
  • תשלום באמצעות השעון.
שעוני בריכה של חברת Swimovate, שעוני Poolmate, אומנם פשוטים יחסית ואינם שעונים חכמים אך מחירם זול יחסית. מי שמעוניין בשעון לבריכה בעל מדדים לשחייה בבריכה בלבד יכול להסתפק בשעונים אלה. קיימים כמה דגמים, Poolmate 2 הינו הפשוט ביותר ו-Poolmate Sport הינו המשוכלל ביותר וכולל מדדים לשחייה במים פתוחים.

לעומתם, שעוני Garmin הינם שעוני שחייה חכמים אך גם יקרים הרבה יותר. הרוכשים אותם יהנו מתכונות רבות ומגוונות. גם לגרמין יש כמה סדרות. Fenix 7 הינה החדשה ביותר, Forerunner הינה סדרה שיועדה לטריאתלון. סדרת Tactix נחשבת כשעוני שטח ועוד. שעון הדגל של גרמין שתוכנן במיוחד לשחייה נקרא Garmin Swim 2.


תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק