כיצד לבחור שעון לשחייה


בחירת שעון לשחייה יכולה להיות משימה מבלבלת. ניתן למצוא מגוון רחב של שעונים לשחייה, כמו גם שעוני מולטי ספורט מגוונים. עובדה שהופכת את תהליך הבחירה למעט מרתיעה. במאמר זה, ננסה לסייע בהדגשת הפרמטרים החשובים בתהליך הבחירה. 

מי ישתמש בשעון?

השאלה הראשונה שיש לשאול, הינה "מי אמור להשתמש בשעון ומה מטרותיו?". ישנם שעונים לשחייה המיועדים לשחייה בבריכה, ואילו אחרים, בעלי GPS מובנה ואפשרות לאימוני MULTISPORT, המתאימים יותר לחובבי מים פתוחים וטריאתלטים. לשעונים לשחייה המיועדים ספציפית לשחייה, קיימות תכונות ניטור של ספירת מספר הקפות, מספר הנפות ידיים, אורך ההנפה ועוד. שעוני ה GPS וה MULTISPORT, מיועדים יותר למדידת מרחק כללי (בקילומטר או במייל), מעקב אחר מהירות וקצב במים פתוחים.
 

אילו תכונות מחפשים בשעון לשחייה?

כיוון שישנם שעונים רבים, ולשעוני השחייה תכונות ניטור ספורט שונות, חשוב להחליט אילו תכונות חשובות ביותר בעבורך? האם מטרת הספורט הינה אימון שחייה שגרתי ושמירה על כושר גופני? ואז חשוב לשמור על קצב ועצימות האימון, או, שהמטרה היא הכנה לטריאתלון או תחרות אחרת, ואז יש צורך בניטור תכונות שחייה מדויקות יותר.
 

 יומני אימון ואפליקציות

רוב השעונים לשחייה המתקדמים מתממשקים עם יומני אימון מקוונים ואפליקציות שונות המסייעות לספורטאים לעקוב אחר נתוני האימון וההתקדמות. באופן זה, ניתן לקבל מידע לגבי האימונים האחרונים, לעקוב אחר השינויים ולבנות תכנית אימונים לשיפור ההשיגים. אם זוהי אחת ממטרות הספורט של המשתמש, הרי שיש לחפש שעון המאפשר ממשקים אלו.
 

גודל צורה וצבע של השעון

בעת בחירת שעון לשחייה יש להגדיר את הגודל, הצורה והצבע המועדפים?  כמו כן, האם ההעדפה הינה לכיוון שעון בעל חזות עדכנית ואופנתית, או, שעון ששם דגם על פונקציונאליות בלבד. שחיינים צעירים ומתחילים, לרוב יטו לכיוון של שעון לשחייה סולידי יותר. שעון שינטר קצב שחייה ונתוני שחייה מדויקים, תוך פחות שימת דגש על הפן העיצובי של השעון. באופן זה יהייה קל ונוח להתרגל לקריאת הנתונים על גבי השעון . ישנם שחיינים המעדיפים שעון לשחייה בעלי פני שעון גדולים במיוחד, וכך להקל על קריאת הנתונים, וליהנות מיכולת הצגה של יותר נתונים על גבי המסך.
 
קיימים שעונים לשחייה בעלי חזות ספורטיבית, ואילו אחרים בעלי חזות אלגנטית יותר. כל אלו אפשרויות שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שעון. יש לחשוב על ההעדפות בנוגע ל: צורת השעון לשחייה, משקל השעון, צבע, גודל וכמות המידע שניתן לראות בצג השעון.
 

מטרת אימון השחייה

שימוש בשעון לשחייה בעת אימון, הינו כלי עזר לניטור האימון וכלי עזר לשיפור הביצועים העתידיים. שעון בעל GPS מובנה יכול לסייע בתכנון אימון חכם יותר. השעון יאסוף נתונים רבים כגון: פעימות הלב, עצימות האימון, ינטר זמני מנוחה וישדר נתונים אלו ליומני ההדרכה ולאפליקציות הספורט שלך. בעזרת צפייה באימונים הקודמים, ולמידה מהם על היתרונות והחסרונות של האימון, תהייה אפשרות לתכנן את האימונים העתידיים כך שישפרו את האזורים החלשים שלך.
 

תקציב

פן נוסף שיש לשים עליו את הדעת, הינו התקציב שעומד ברשות הרוכש.ת. ישנם שעונים לשחייה מצוינים אשר ניתן לרכוש במחיר נמוך יחסית (כגון שעוני PoolMate של חברת  Swimovate), וישנם שעונים לשחייה אחרים, שתקציבם גבוה יותר (כגון שעוני  ושעוני POLARGARMIN. יש להגדיר את התקציב ולחפש את השעון הטוב ביותר העומד במסגרתו.
 

לסיכום

בחירת שעון לשחייה, מותנה בהעדפותיו האישות של הרוכש, מבחינת מטרת האימון, העדפות עיצוב, תכונות חשובות לניטור, תקציב ועוד. שעון לשחייה מוצלח, יכול לעזור לספורטאי.ית לא רק לשפר את רמת האימונים, אלא גם לשפר את ההבנה בספורט ובאימון עצמו. לפני ביצוע הרכישה, יש להקפיד על הבנת המטרות וההעדפות האישיות, וחשוב לקרוא את מפרטי השעון כדי להבין אילו תכונות יש לכל אחד מהם.
 

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק